Wycieczki rowerowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Aby móc korzystać z malowniczych tras w całym kraju, warto zaopatrzyć się w bagażnik rowerowy do samochodu. Dzięki niemu można dojechać do wybranego miejsca autem i tam eksplorować nieznane trasy jednośladem.

Bagażnik na dach samochodu

Najprostszym sposobem na przewiezienie roweru samochodem osobowym jest zamontowanie go na dachu auta. Do tego celu konieczne jest zakupienie specjalnego bagażnika. W sprzedaży dostępne są różne konstrukcje, które umożliwiają łatwy i bezpieczny montaż jednośladu. Na uwagę zasługują m.in. bagażniki rowerowe thule, które zapewniają pewne mocowanie roweru za widelec, ramę lub koło. Decydując się na tego rodzaju konstrukcję, trzeba się liczyć z większymi oporami powietrza podczas podróży samochodem, a co za tym idzie większe zużycie paliwa. 

bagażnik do transportu roweru

Bagażnik na hak lub tylną klapę auta

Osoby, które szukają bardziej oszczędnych rozwiązań, mogą zdecydować się na zakup bagażników rowerowych thule montowanych na hak lub tylną klapę auta. Ogromną zaletą tego rodzaju konstrukcji jest również łatwiejszy załadunek i rozładunek jednośladów. Nowoczesny bagażnik thule pozwala na przewiezienie nawet 4 rowerów jednocześnie. Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia przeznaczone do przewożenia rowerów montowane do tylnej klapy samochodu. Tego rodzaju konstrukcje znakomicie sprawdzają się w przypadku aut, które nie zostały wyposażone w hak holowniczy. Wśród produktów dostępnych na rynku chętnie wybierane przez klientów są bagażniki thule, które wyglądają estetycznie, charakteryzują się trwałością i łatwością obsługi. Sprawdź szczegóły oferty na krakowsport.pl.