Buty scarpa cenione są za walory użytkowe, atrakcyjny design oraz komfort i wygodę. Wśród popularnych modeli można wyróżnić buty turystyczne oraz te, które są dedykowane wspinaczce. Wszystkie modele posiadają sportowy profil, doskonale spełniają one swoją rolę. Nadają się one dla osób początkujących jak i również dla zaawansowanych. W procesie produkcji stosowane są wyłącznie porządne kompozyty, wśród których można wyróżnić naturalną skórę zamszową, mikrofibrę oraz nieprzemakalną membranę gore-tex.

Buty scarpa, które zachowują doskonałą przyczepność

Profesjonalne buty sprawdzają się idealnie w sytuacjach, w których wymagana jest maksymalna przyczepność do podłoża. Modele górskie posiadają protektorową podeszwę, która zapobiega poślizgnięciu na śliskiej nawierzchni. Sprawdzają się one na drogach wielowyciągowych oraz na wysokich szczytach górskich polskich i zagranicznych. Są one odporne na długą eksploatację, zachowują ładny wygląd przez długie lata. Nieprzemakalna membrana gore-tex zachowuje stopę suchą nawet podczas bardzo dużej ulewy.

Obuwie wspinaczkowe odporne na odkształcenia

Modele dedykowane wspinaczce, dzięki wysokiej odporności na odkształcenia plastyczne, zachowują doskonały kształt pomimo długiej eksploatacji. Sprawdzają się one doskonale zarówno w wysokich, jak i również w niskich temperaturach. Klasyczne wiązane sznurowadła zapewniają doskonałe dopasowanie obuwia do szerokości stopy. Poszczególne modele doskonale radzą sobie w pionie na skałach jak i również w lekkich przewieszeniach. Występują one w szerokim wachlarzu rozmiarowym, dzięki czemu każdy dopasuje do siebie odpowiedni model. Dodatkowo, warto zauważyć, że obuwie renomowanego, włoskiego producenta posiada nowoczesną kolorystykę oraz ciekawy fason – więcej: https://polarsport.pl/scarpa.html. Pasuje ono do mody wspinaczkowej i górskiej XXI wieku.