Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/smash/domains/hotsuits.pl:/tmp:/var/tmp:/home/smash/.tmp:/home/smash/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/smash/domains/hotsuits.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Buty skiturowe – jakie rodzaje wiązań wyróżniamy? – HotSuit – rozgrzani sportem

Wybierając buty skiturowe, powinniśmy zwrócić uwagę na wiązania, które także musimy kupić. To jakie ostatecznie wybierzemy, zależy od naszych oczekiwań i doświadczenia w tej dyscyplinie. Ważne jest, żeby wybór ten był przemyślany, ponieważ wyróżniamy trzy różne wiązania.

Najstarsze wiązania szynowe

To najpopularniejsze, a zarazem najstarsze akcesoria. Obecnie są one nieco cięższe, niż pozostałe co sprawia, że stają się mniej popularne. Warto wiedzieć, że do tej pory są one tak samo wytrzymałe i wygodne jak kiedyś. Jednak nowe technologie sprawiły, że stały się trochę zapomniane.

Wiązania szynowe wyglądem przypominają te zwykłe. Jedyną rzeczą, która odróżnia je od innych, jest specjalnie zamontowana szyna.

Wiązania pionowe

Cechą charakterystyczną jest ich waga, która jest bardzo mała. Osoby interesujące się skituringiem szukają coraz to lepszego sprzętu. Tak więc buty skiturowe wraz z wiązaniami pionowymi to najlepsze rozwiązanie dla tych bardziej wymagających.

To one są częściej wybierane w odróżnieniu od tradycyjnych. Wysiłek fizyczny związany z wchodzeniem na różne szczyty jest tak duży, że dodatkowe obciążenie w postaci wiązań jest zbędne. Właśnie to skłoniło do szukania innych pomysłów. Dzięki temu możemy obecnie cieszyć się wiązaniami low – tech.

Mniej znane wiązania hybrydowe

Są one mniej popularne, lecz pomimo tego mają swoich odbiorców. Hybrydy to nic innego jak połączenie obu powyższych rodzajów wiązań. Przód jest najczęściej pionowy połączony ze zjazdowym tyłem.

Wynalezienie tego rodzaju miało na celu skonstruowanie sprzętu, który będzie się wyróżniał na tle innych. Taki sposób faktycznie okazał się dobry, ponieważ wiele osób bardzo chętnie wybiera te modele.