Wyprawy trekkingowe cieszą się coraz większym powodzeniem, a osób korzystających z takiej formy wędrowania przybywa z każdym rokiem. W jakie buty warto zainwestować, by móc bez przeszkód wędrować po trudnym terenie? Oto najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Buty trekkingowe muszą być solidne!

Buty trekkingowe mają zapewniać bezpieczeństwo i wygodę w trakcie wędrówki, zatem porządna podeszwa i mocna cholewka stają się tu sprawami bardzo ważnymi. W przypadku podeszwy ważna jest skuteczna amortyzacja oraz bieżnik, dzięki któremu można się cieszyć możliwie jak najlepszą przyczepnością do podłoża. W trudniejszym terenie świetnie sprawdzają się też gumowe otoki, łączące w naturalny sposób podeszwę z cholewką.

A co z cholewką? Tu ważna jest trwałość oraz odporność na wilgoć. Wielu amatorów długich wędrówek stawia na buty skórzane, choć coraz większym powodzeniem cieszą się buty wykonane z materiałów syntetycznych. W każdym przypadku można dodatkowo zabezpieczyć buty przed przemoczeniem, korzystając z tak cennego wsparcia, jakim są środki do impregnowania obuwia.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

O tym, jak będą się spisywały buty trekkingowe w trakcie wędrówki, decydują też takie dodatki, jak materiały wypełniające czy usztywnienia nosków oraz pięt. Ważne są też wkładki oraz solidne zaczepy na sznurówki. I tu ważna jest solidność i wygoda, dzięki czemu w trakcie długiego marszu można sobie zaoszczędzić wielu problemów.

Same sznurówki, choć tak często ignorowane, często okazują się problemem w trakcie wędrówki. Te zbyt delikatne mają tendencje do przerywania się, z kolei te zbyt gładkie lubią się rozwiązywać w trakcie marszu. Solidna sznurówka to ważna kwestia, warto zatem i na nią zwrócić uwagę w trakcie wyboru butów trekkingowych dostępnych na stronie.

Dobrze dopasowane buty to podstawa dla każdego, kto chce zacząć swą przygodę w wyprawami trekkingowymi. Wygoda i bezpieczeństwo to przecież ważne sprawy, o które warto zadbać ze stosowanym wyprzedzeniem, m.in. podczas wybierania obuwia.