Przechadzanie się po górach jest bardzo przyjemne. O ile większość ludzi ma świadomość tego, że odpowiedni ekwipunek ma znaczenie, jednak są Ci, którzy deprecjonują kijki trekkingowe, a prawda jest taka, że warto z nich korzystać. Jakie są zalety kijków trekkingowych? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Zapraszamy do naszego artykułu.

Utrzymuj równowagę z kijkami trekkingowymi

Szlaki górskie mają to do siebie, że nie zawsze są łatwe i czasem trzeba mieć doświadczenie, żeby po nich chodzić. Warto posiadać odpowiednie buty i odzież, które zmniejszą szansę na odniesienie kontuzji, a przede wszystkim zwiększą komfort takich spacerów. Trasy na szlakach charakteryzują się zmiennym podłożem, często skalistymi i kijki trekkingowe sprawią, że chodzenie po takim terenie jest o wiele łatwiejsze. Kolejnym argumentem, który jest podawany przez oponentów jest to, że kijki zajmują wiele miejsca w plecaku – jest to kompletna nieprawda. Kijki w sklepie polarsport.pl są składane i ich przechowywanie jest bardzo proste. Najczęściej taki argument jest podnoszony przez osoby, które są młode i są dobrze wysportowane, a kijki trekkingowe pozwalają na przechadzanie się po trudnych ścieżkach również starszym osobom.

Kijki trekkingowe mogą zapobiec urazowi!

To jest bardzo ważny argument, który przemawia za kijkami trekkingowymi. Kijki sprawiają, że o wiele trudniej jest o jakiś upadek, a każdy krok może być poprzedzony sprawdzeniem terenu za pomocą kijka. Warto powiedzieć, że korzystać z nich mogą również osoby o większej masie, ponieważ zanim trafią do sprzedaży, to przechodzą testy nacisku, jednak zanim się dokona zakupu, to dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie specyfikacji produktu oraz opinii o nim – na rynku jest wiele bezwartościowych kijków, które nie będą pomocne, a raczej mogą stać się przekleństwem i szybko się zniszczą.