Wszystkie osoby, które zdecydowały się na wprowadzenie aktywności fizycznej do swojej codziennej rutyny są zdania, że była to jedna z najlepszych decyzji w ich życiu. Warto pamiętać o tym, że sama dieta nie wystarczy, aby móc cieszyć się pełnią zdrowia. Oznacza to, że osoby podejmujące decyzję o wprowadzeniu ćwiczeń do swojego grafiku dbają nie tylko o piękną sylwetkę, ale także o zdrowie całego organizmu. Oczywiście, jak zawsze, najtrudniejszy jest pierwszy krok. Od podjęcia decyzji o zapisaniu się na fitness często powstrzymują nas naprawdę prozaiczne powody, jak choćby ten o braku odpowiedniej odzieży. Czym zatem jest odzież treningowa i jak ją dobrać aby czuć się dobrze na zajęciach fitness?

Czym jest odzież treningowa?

Odzież treningowa to, w dużym uproszczeniu, wszystko to, co wkładamy na zajęcia sportowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna odzież treningowa. Oczywiście wiele aktywności fizycznych wymaga włożenia podobnego stroju, niemniej jednak są też takie sporty, które wymagają odzieży o specjalistycznych parametrach.

Początkujące osoby często wybierają na swoją pierwszą aktywność fizyczną jogę, pilates, zumbę lub zajęcia fitness. Ta ostatnia należy do zdecydowanie najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktywności. Oczywiście przed zapisaniem się na zajęcia fitness, należy skompletować odpowiednią odzież do ćwiczeń.

Odzież fitness musi przede wszystkim być wygodna i zapewniać pełnię bezpieczeństwa osobie trenującej. Choć zajęcia fitness to nie rewia mody, oczywiste jest, że osoby, które czują, że ładnie się prezentują, będą miały większą frajdę z uczestnictwa w zajęciach.

Czym kierować się przy wyborze odzieży treningowej?

Częstym pytaniem, które pada z ust osoby zaczynającej swoją przygodę z fitnessem jest to, jak wybrać odpowiednią odzież i czym się kierować. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem popularności fitnessu, sportowe marki odzieżowe stały się niesamowicie kreatywne, jeśli chodzi o design odzieży fitness. Warto jednak pamiętać o tym, że nie design jest najważniejszy, a funkcjonalność stroju.

Czym zatem kierować się przy wyborze odzieży treningowej? Przede wszystkim jej jakością. Podczas ćwiczeń fitness obfite pocenie się jest czymś absolutnie normalnym. Dobrze więc, jeśli odzież na fitness wykonana jest z materiału dobrze absorbującego wodę. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, aby materiał, z którego wykonana jest odzież, nie powodował podrażnień.

Jak wybrać odzież na fitness?

Ogromne znaczenie przy wyborze odzieży fitness ma to, gdzie i w jakich warunkach atmosferycznych odbywają się zajęcia. Zdecydowana większość zajęć fitness odbywa się w zamkniętych pomieszczeniach, ale coraz większą popularnością cieszą się także zajęcia na świeżym powietrzu. Kluczową kwestią jest zatem dobranie odzieży fitness do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych.

Odzież fitness powinna być dopasowana do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Osoby, które przykładowo lubią ćwiczenia na stacjonarnym rowerze, muszą zrezygnować ze spodni z rozszerzanymi nogawkami. Idealnym wyborem okazują się proste, dopasowane do sylwetki legginsy. Ich długość nie ma szczególnego znaczenia, choć w tych najkrótszych najlepiej prezentują się panie o szczupłej budowie.

Koszulka do ćwiczeń powinna być wykonana z oddychającego i przepuszczającego powietrze materiału. Alternatywną dla koszulki jest sportowy top, który pełni także funkcję biustonosza. Dodatkowo nie wolno zapominać o odpowiednim doborze bielizny sportowej. Powinna być ona wykonana z naturalnych, dobrze odprowadzających wodę materiałów. Nieodpowiednio dobrana bielizna może obniżyć komfort odebrać całą przyjemność z wykonywanych ćwiczeń.