Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/smash/domains/hotsuits.pl:/tmp:/var/tmp:/home/smash/.tmp:/home/smash/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/smash/domains/hotsuits.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Czy kaski rowerowe są niezbędne ? – HotSuit – rozgrzani sportem

Rower w Polsce z roku na rok staje się co raz bardziej popularnym środkiem transportu i rekreacji. Powstają nowe trasy rowerowe, które zachęcają do przejażdżek. Powoduje to większe niż wcześniej zagęszczenie na drogach rowerowych. Im więcej rowerzystów na drogach rowerowych, tym większa szansa na kolizję.

Dlatego należy bezwzględnie dbać o bezpieczeństwo swoje i podopiecznych. Absolutnym minimum każdego rowerzysty powinno być zaopatrzenie się w kask rowerowy. Wśród rowerowych aktywistów od lat toczą się debaty na temat wprowadzenia obowiązku posiadania kasku.

Jakie są rodzaje kasków na rower ?

W specjalistycznych sklepach dla rowerzystów są dostępne kaski rowerowe wszystkich typów i rozmiarów. Wybór odpowiedniej ochrony głowy zależy od preferencji rowerzysty. Zupełnie inne warunki występują  podczas górskiej wycieczki od tych, z którymi można się spotkać w czasie miejskiej przejażdżki. Jeszcze inne kaski na rower są używane przez kolaży szosowych, którzy rozwijają bardzo duże prędkości i często poruszają się ogólnodostępnymi drogami. Podczas bicia rekordów prędkości liczy się aerodynamika, dlatego kaski do roweru kolarskiego muszą mieć opływowy kształt. Ochrona głowy kolarzy górskich powinna zabezpieczać głowę w jeszcze większym stopniu, ponieważ terenowe trasy są bardziej wymagające i niebezpieczne. W segmencie kolarstwa górskiego rozróżnia się kaski typu MTB i Enduro, które są tożsame z tymi używanymi w motocrossie. Jeszcze inaczej wyglądają kaski dla rowerzystów rekreacyjnych, które przede wszystkim muszą być wygodne, lekkie i przewiewne.