Należy mieć świadomość, że magnezja jest niezwykle przydatnym produktem, który bardzo pomaga nie tylko w uprawianiu wspinaczki, ale również wszystkich sportów, gdzie bardzo istotne znaczenie ma pewny chwyt.

Czym dokładnie jest magnezja?

Warto wiedzieć, że omawiana magnezja w najprostszym możliwym ujęciu jest syntetyczną i nieorganiczną substancją, której zadaniem jest zwiększenie tarcia. Ponadto pozwala na zdecydowanie bardziej pewne chwytanie poszczególnych przedmiotów. Godny uwagi jest fakt, że omawiany produkt bardzo często mylony jest z talkiem. W zdecydowanej większości przypadków dostępny jest bowiem w formie proszku w białym kolorze.

Należy zdawać sobie sprawę, że magnezja charakteryzuje się zupełnie innymi właściwościami. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim wchłanianie wilgoci. Jak wiadomo pot na rękawach podczas wspomnianej wcześniej wspinaczki mógłby zakończyć się tragicznie dla danej osoby. Nie można zapomnieć, że omawiany produkt wchłania również wilgoć z rąk. Do jego zalet trzeba także zaliczyć możliwość zwiększenia tarcia.

W jakiej formie występuje magnezja?

Warto wiedzieć, że produkt obecnie dostępny jest w proszku, płynie, kremie, a także suchej kulce. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie największą popularnością cieszy się wersja w proszku. Produkt dostępny jest obecnie w sklepach już za kwotę wynoszącą 10 złotych. Ponadto należy zaznaczyć, że magnezja w tej formie jest niezwykle prosta w użyciu (kup przez Polar Sport). Wystarczy bowiem dokonać wysypania na dłonie określonej ilości produktu, a następnie potrzeć.

Proszek przylegnie do skóry, a użytkownik będzie mógł cieszyć się bardzo pewnym chwytem. Nie można zapomnieć, że produkt bardzo pyli. W trakcie korzystania z woreczka pewna część produktu, która jest przekładana i wyjmowana, wysypie się. Ponadto na ziemi wylądują również resztki, które nie zdołają przykleić się do dłoni.