Osiągnięcie szczupłej i wysportowanej sylwetki jest celem wielu osób. Odpowiednia dieta oraz treningi, połączone ze stosowaniem dobrze dopasowanych spalaczy tłuszczu pozwolą osiągnąć ten cel szybciej oraz skuteczniej.

Czym są spalacze tłuszczu?

Najważniejszym zadaniem spalaczy tłuszczu jest usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej w organizmie. Działają one w ten sposób, że przyspieszają termogenezę organizmu, dzięki czemu organizm potrzebuje nie tylko więcej energii (ma większe zapotrzebowanie enegetyczne), ale także przyspiesza jego metabolizm. To właśnie dlatego spalacze tłuszczu bardzo często nazywane są także jako fat burnery lub termogeniki. Spalacze powinno stosować się przed samym treningiem, dzięki czemu zapasy tłuszczu zostaną jak najpełniej wykorzystane przez organizm w postaci dodatkowej energii. Co ważne, fat burnery skutecznie tłumią apetyt, dlatego ich stosowanie polecane jest wszystkim, którzy chcą schudnąć oraz zwiększyć swoją masę mięśniową.

spalacz tłuszczu promaker fat burner

Jak działają spalacze tłuszczu?

Najważniejszym zadaniem spalaczy tłuszczu jest zmobilizowanie organizmu do procesów związanych z utratą tkanki tłuszczowej. Dzięki substancjom czynnym zawartych w fat burnerach usprawnione jest działanie procesu lipolizy oraz termogenezy. Lipoliza powoduje rozpad tkanki tłuszczowej, dzięki czemu organizm może wykorzystać energię na procesy metaboliczne, natomiast termogeneza poprzez podwyższenie ciepłoty ciała usprawnia procesy lipolityczne. Takie działanie zapewnia spalacz tłuszczu promaker fat burner, który nie dość, że przyspiesza procesy redukcyjne, to dodatkowo pomaga kontrolować wagę i przyczynia się do utraty nadmiaru wody w organizmie. Co ważne, fat burnery poza powyższym wpływem na organizm, mają także inne działanie i zalicza się do nich:

– zwiększenie wydajności pracy jelit,

– zwiększenie przyswajania substancji odżywczych pochodzących z pożywienia,

– zmniejszenie uczucia zmęczenia po treningu.

Decydując się na zakup spalaczy tłuszczu, warto wybierać te, które zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. W szczególności należy zwracać uwagę na zawartość kofeiny, chromu oraz l-karnityny.