Pomimo tego, że pływanie „po morzach i oceanach” nie jest najbardziej popularną formą spędzania czasu, to jednak jest to świetna okazja do uspokojenia się, zwiedzania świata i ucieczka od wszelkich problemów życia codziennego. Nie każdemu odpowiada taki tryb życia i jest to całkiem zrozumiałe, jednak są osoby, które uwielbiają taką formę relaksu.

Warto powiedzieć, że ukończenie kursu RYA Coastal Skipper pozwala na prowadzenie statku. Jakie jeszcze zalety wynikają takiego zezwolenia? Sprawdziliśmy to i zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Samodzielne pływanie w dzień i w nocy

Oczywiście, są osoby które kochają pływać w większych grupach, natomiast zdarzają się przypadki, w których to prowadzący statek decyduje się na samotną podróż. Ukończenie kursu RYA Coastal Skipper pozwala na taką możliwość. Jest to kurs, który potwierdza takie umiejętności i zarazem takie osoby chcą się sprawdzić w roli kapitana. 

Czego można się nauczyć na kursie RYA Coastal Skipper?

Zanim odpowiemy na powyższe pytanie, to chcemy zaznaczyć, że cena takiego kursu nie jest wysoka, bo też bardzo często pojawiają się takie wątpliwości. Na samym kursie można nauczyć się takich rzeczy jak ćwiczenia manewrowe, poznać umiejętność planowania trasy, tajniki nawigacji, jak również zachowania na morzu w sytuacjach niebezpiecznych. Dodatkowo uczestnik poznaje arkana przygotowania jachtu oraz załogi do wyruszenia w trasę.

Kategorie: Sporty wodne