Dlaczego warto wyposażyć się w licznik rowerowy z podświetleniem?

licznik rowerowy z podświetleniem

Wśród wielu różnorodnych akcesoriów dla kolarzy tym, które z całą pewnością zasługują na uwagę, są dobre liczniki rowerowe. Będą one świetnymi towarzyszami zarówno podczas krótkich wycieczek, jak i dłuższych, bardziej wymagających wypraw na dwóch kółkach.

Czym charakteryzuje się dobry licznik rowerowy?

Na pytanie o to, co powinno cechować dobry licznik rowerowy, nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi – będzie się ona bowiem różnić w zależności od tego, jak użytkujemy rower – czy jest to na przykład jazda sportowa, regularne treningi czy może tylko popołudniowe przejażdżki rekreacyjne.
Jednak jest kilka cech, które bezwzględnie musi mieć wybrany przez nas miernik. Szczególnie chodzi tu o trwałość i niezawodność, a także czytelny ekran i możliwość choćby podstawowego zapisywania danych lub transferowania ich, np. do aplikacji w urządzeniu mobilnym. Na rynku znajdziemy wiele modeli z różnymi funkcjami, jednak jedną z najbardziej przydatnych jest dobre podświetlenie urządzenia.

Kiedy szczególnie sprawdzi się licznik z podświetleniem?

Dylemat czy wybrać licznik rowerowy z podświetleniem czy bez niego, można na szczęście rozwiązać od ręki. Wybór licznika podświetlanego jest tutaj oczywisty, chociaż dla niektórych osób minusem może być konieczność częstszego ładowania urządzenia bądź wymiany baterii (https://www.erowery.pl/m/89703/akcesoria-liczniki-i-akcesoria). Jednak komfort użytkowania, szczególnie wieczorem, w nocy lub nawet podczas pochmurnej pogody, jest nieporównywalnie większy niż w przypadku wersji bez dodatkowego oświetlenia.

licznik rowerowy z podświetleniem

Podświetlany licznik będzie więc świetnym rozwiązaniem (być może również dobrym pomysłem na prezent dla osoby lubiącej kolarstwo, a nie posiadającej takiego urządzenia) dla każdego rowerzysty, który ceni sobie wygodę i lubi na bieżąco monitorować swoje tempo i ilość przejechanych kilometrów. Na rynku znajdziemy wiele, zróżnicowanych modeli: od tych najprostszych wskazujących tylko prędkość i pokonane kilometry, po bardziej rozbudowane modele, dzięki którym można monitorować parametry takie jak aktualna godzina, temperatura, spalone kalorie czy poziom naładowania baterii urządzenia.