Wędrowanie po górach to dla wielu osób jedna z większych przyjemności w życiu. Amatorzy górskich szklaków podkreślają, że zdobywając kolejne szczyty czują jak przekraczają własne granice.

Widoki z górskich szczytów potrafią być wspaniałą nagrodą za trud włożony w wielogodzinną wspinaczkę. Wiele osób nie osiada w jednym punkcie w górach – nie rezerwuje sobie noclegu w pensjonatach – tylko wędruje od schroniska do schroniska. Na takie wyprawy wybierają się nie tylko studenci, ale również rodziny z małymi dziećmi! To bardzo ciekawe, że dla jednych rodziców narodziny malucha to koniec zwyczajnego życia, a dla innych nie stanowi żadnego problemu zabrać swoją pociechę w góry, nocować w namiocie 3 osobowym i pokazywać malcowi swoją największą pasję już od pierwszych lat życia.

Co zabrać na wyjazd w góry?

Z pewnością, wędrowny sposób zwiedzania niesie za sobą pewne ograniczenia. Mimo, że wyjeżdża się z dzieckiem, to ilość przedmiotów, jakie należy zabrać, nadal pozostać musi ograniczona. Spakowanie się do nawet największego plecaka turystycznego jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Pierwszą rzeczą, niezbędną do zabrania, jest namiot 3 osobowy. Ludzie z bardzo małymi dziećmi nierzadko decydują się na namiot dla dwóch osób, jednak jadąc z dzieckiem warto dać mu nieco więcej przestrzeni. Konieczne jest zabranie również naczyń, sztućców oraz jakiegoś jedzenia w puszkach czy konserw. Dla maluszka zabrać można gotowe obiadki w słoiku i gotowe desery w tubkach.

Ile kosztuje wyjazd w góry?

Wędrowanie po górach to rozrywka całkowicie darmowa. Jednak organizacja wakacji w tych rejonach, bywa nieco droższa. Nawet jeśli ktoś wybiera spanie w namiocie 3 osobowym www.polarsport.pl, czy schronisku a nie w hotelu w pobliskiej dolinie, nadal musi zapłacić za podróż do punktu zero swojej wyprawy. Dochodzą również koszty żywienia, które w trasie zazwyczaj są wyższe.