Tak  jak kask jest podstawowym wyposażeniem narciarza czy snowboardzisty, tak i gogle dziś to stały element zimowego zestawu sportowego. Stanowią przede wszystkim ochronę oczu przed promieniowaniem UV odbijanym od śniegu w czasie długich godzin spędzonych na stoku.

Gogle są też zaporą dla wiatru, deszczu oraz drobinek śnieżnych powodujących sprawiających problem z widzeniem. Chronią także przed mechanicznymi urazami podczas upadku. 

Gogle dla narciarzy to sprzęt, na którym nie należy oszczędzać szczególnie gdy na stoku spędzamy wiele godzin. Te lepsze charakteryzują się większą pochłanialnością promieni słonecznych, szerszym kątem widzenia oraz lepszą wentylacją przeciwmgielną.

Gogle narciarskie możemy dopasować w zależności od naszych preferencji związanych z kolorem i kształtem szybek. Kolory szkiełek związane są z warunkami atmosferycznymi, w których najczęściej przebywamy na stoku. Jasne, czyli bezbarwne, żółte i pomarańczowe najlepiej się sprawdzą przy słabej widoczności. Szkła, które zawierają dużo barw niebieskich przydadzą się gdy na zewnątrz jest pochmurno.

Natomiast ciemne kolory doskonale sprawdzą się do jazdy w pełnym słońcu. Jeśli zależy nam na posiadaniu szkieł dopasowanych do każdej pogody, warto zainwestować w gogle, które mają możliwość wymiany soczewek. Ciekawostką jest fakt, że dziś narciarskie gogle może dobrać także osoba na co dzień nosząca okulary korekcyjne. 

Każdy miłośnik zimowych sportów sam musi wybrać idealne gogle dla siebie. Kupując konkretny model dobrze przymierzyć go do kasku, który już posiadamy.