Huśtawka ogrodowa – jakie tworzywo wybrać?

Wybór materiału, z jakiego jest zrobiona huśtawka ogrodowa to bardzo ważna decyzja. Od materiału zależy, jak często będziemy konserwować naszą huśtawkę oraz jaki design będzie królował w naszym ogrodzie. 

Huśtawki ogrodowe drewniane
Huśtawki ogrodowe drewniane najczęściej są z drewna sosnowego, gdyż jest łatwo dostępne lub świerkowego, które jest tanie i stosunkowo dobrej jakości. Wykorzystanie naturalnego materiału sprawia, że pasują one do każdego typu ogród. Najładniej wyglądają w ogrodach w stylu wiejskim i naturalistycznym.

Decydując się na huśtawkę drewnianą musimy pamiętać, że drewno wymaga dbałości. Trzeba je odpowiednio konserwować i najlepiej, by zimy huśtawka nie spędzała na dworze. 

Huśtawki ogrodowe metalowe
Metal służy przede wszystkim do budowy konstrukcji, na której będzie montowana huśtawka. Huśtawki metalowe są dekoracyjne, a w momencie, gdy zdecydujemy się na metal nierdzewny możemy mieć pewność, że huśtawka posłuży nam ładnych parę lat. 

Huśtawki ogrodowe z tworzyw sztucznych
Huśtawki plastikowe są tanie, kolorowe i nie wymagają konserwacji. Idealnie komponują się w ogrodach nowoczesnych. Bardzo często są to proste konstrukcje, które możemy zamontować na gałęzi drzewa. Musimy jednak pamiętać, że nie są one stabilne. 

Huśtawki ogrodowe z technorattanu
Technorattan nie jest jeszcze bardzo popularny, gdyż huśtawki ogrodowe (https://www.sportbody.pl/pol_m_Dom-i-ogrod_Hustawki-ogrodowe-855.html) z tego tworzywa nie należą do najtańszych. Ich zaletą na pewno jest ciekawy design, który komponuje się z wszystkimi rodzajami ogrodów.