Bramkarz jest jak saper, nie może się pomylić, bo inaczej dojdzie do nieszczęścia. Różnica polega na tym, iż tą tragedią jest wpuszczenie kilku goli z rzędu i przegrana zespołu, a nie bomba i śmierć ludzi. Okiełzać trudnego przeciwnika, czyli piłkę pomogą z pewnością rękawice bramkarskie.

Co zrobić, by rękawice bramkarskie miały lepszą przyczepność?

Mało który bramkarz wie o tym, iż wystarczy sprawdzić, czy pianka w rękawicach lepiej klei się, gdy jest sucha czy mokra. Jeśli to pierwsze to dobrze mieć pod ręką ręcznik i dbać o ten aspekt. Natomiast jeśli to drugie to zawsze przed meczem warto mieć butelkę wody mineralnej i nawilżyć nią rękawice. Nie powinno się robić tego przy pomocy śliny, bo to wysusza rękawice.

Jak czyścić rękawice?

Bramkarskich rękawic absolutnie nie wolno prać w pralce automatycznej. Lepszym rozwiązaniem jest pranie ręczne. Przy czym, należy je moczyć w ciepłej, lecz niegorącej wodzie. Pranie pomoże pozbyć się toksyn, brudu i potu, który bardzo negatywnie wpływa na piankę rękawic. Po płukaniu należy pomalutku wycisnąć rękawice, absolutnie nie wolno ich skręcać, bo to mogłoby uszkodzić ich delikatne szwy.

Jak suszyć rękawice?

Na pewno nie powinno się ich zostawić w pełnym słońcu ani kisić na grzejniku. W tym konkretnym przypadku pośpiech jest złym doradcą. Lepiej pozostawić je w pokoju, wieszając na sznurku czy krześle i pozwolić im spokojnie wyschnąć. Dzięki temu one ani się nie skurczą, ani nie ulegną zniszczeniu.