Koniec lata to sygnał, że czas najwyższy zacząć rozglądać się za sprzętem zimowym. Zima to czas, w którym warto rozpocząć nową przygodę. Narty to idealny sposób na spędzenie zimowych dni. Jak wybrać narty, które pozwolą na dobrą zabawę w słoneczne, śnieżne dni?

Jak wybrać pierwsze narty?


Ferie zimowe to idealny moment, by spróbować czegoś nowego. Narty są sportem, który zdobywa coraz większe rzesze wiernych zwolenników. Warto dobrze przygotować się do sezonu, by załapać bakcyla i pokochać narty.

Bardzo ważnym elementem wyboru nart jest dopasowanie ich do wzrostu. Narty head powinny sięgać do brody lub w przypadku większej wagi, do czubka nosa. Właściwy wybór rozmiaru nart jest równoznaczny z utrzymaniem kontroli na stoku. Krótsze narty ułatwiają skręcanie, dłuższe są bardziej stabilne przy większych prędkościach.

Kolejnym elementem jest twardość nart. Narty head dla początkujących powinny być miękkie, co ułatwia skręty. Twardsze narty head wybieramy, gdy mamy większą wagę. Warto również postawić na szersze narty, co pozwoli na osiągnięcie większej stabilności.

Kolejnym elementem, niezmiernie ważnym, dla początkujących jest zakończenie nart tak zwane piętki i ich zaokrąglenie. Bardziej podwinięte wprowadzą nartę w ślizg, dzięki temu styl jazdy będzie mniej agresywny, co dla osób początkujących może mieć duże znaczenie.

Pierwsze spotkanie z narciarstwem może okazać się kluczowe. Dobrze dobrane narty, które zapewnią komfort to pierwszy krok do tego, by złapać bakcyla śnieżnych sportów i spędzić zimowy czas na świeżym powietrzu.