Wybierając deskę snowboardową, przede wszystkim powinnaś zdecydować, gdzie i jak będziesz jeździć. Przeznaczenie deski snowboardowej można sprawdzić na etykiecie lub zapytać doradcę. Sklepy internetowe zazwyczaj mają możliwość ustawienia żądanego parametru w filtrach produktu.

Uniwersalne deski snowboardowe (All-mountain)

Nazwa mówi sama za siebie: takie deski snowboardowe damskie nadają się zarówno do jazdy na przygotowanych trasach, jak i do lekkiej jazdy freeride . Początkujące kobiety powinny wybrać właśnie takie deski.

Przy wyborze deski snowboardowej waga ma większe znaczenie niż wzrost. Jeśli jesteś zbyt ciężki dla swojej deski, będzie się ona pod Tobą uginać bardziej niż to konieczne, jeśli jesteś zbyt lekka, nie będzie się ona uginać wystarczająco. Jeśli więc Twoja waga przekracza wartości określone dla Twojego wzrostu, sięgnij po deskę z następnej lub poprzedniej kategorii.

Wybierz odpowiednią długość deski

Kolejnym ważnym parametrem jest długość deski. Deskę snowboardową dobiera się według wzrostu i przeznaczenia.

Jeśli kupujesz deskę, możesz skorzystać z najprostszej metody: połóż deskę obok siebie. Jeżeli krawędź deski snowboardowej znajduje się pomiędzy nosem a brodą, to prawdopodobnie deska jest dla Ciebie odpowiednia.

Przy zakupie deski snowboardowej w sklepie lub w internecie, na oficjalnej stronie marki należy sprawdzić tabelę wzrostu i wagi. Prawie wszyscy renomowani producenci publikują takie parametry. Granice te są jednak dość szerokie. Na przykład jedna i ta sama damska deska snowboardowa może być odpowiednia dla kobiety o wadze 60 i 97 kg.

Można zacząć od sprawdzenia oficjalnych danych, a następnie zobaczyć tabelę, która nie jest związana z marką. Długa deska snowboardowa damska jest trudniejsza do kontrolowania, dlatego początkującym zaleca się zabranie snowboardu o 3–5 cm krótszego niż zalecana długość.

Deska snowboardowa damska dostępna na stronie DobreNarty.pl.