Nie wszyscy mają świadomość, że odpowiednie dopasowanie sprzętu sportowego jest jednym z najbardziej istotnych czynników, jeżeli chodzi o przygotowanie do jazdy. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że właściwy dobór sprzętu narciarskiego będzie oddziaływał na bezpieczeństwo narciarza. Nie tylko zmniejszy ryzyko kontuzji, ale również groźnych wypadków.

Czym sugerować się przy wyborze sprzętu narciarskiego?

Sprzęt narciarski Phenix powinien przede wszystkim umożliwiać użytkownikowi komfortową jazdę, która z kolei będzie zachęcała daną osobę do dalszego doskonalenia swojej techniki. Sprzęt narciarski musi być zatem odpowiednio dobrany do umiejętności danej osoby, jej osobistych preferencji, a także warunków, jakie będą panowały na stoku.

Jaką długość nart wybrać?

Warto zdawać sobie sprawę, że osobom początkującym i średniozaawansowanym rekomendowane jest dobieranie nart, które będą nawet 15 – 20 cm krótsze od wzrostu. Oczywiście będzie to bardzo duże zaskoczenie dla narciarzy przyzwyczajonych do starej szkoły, gdzie deski musiały być możliwie jak najdłuższe. Koniecznie należy zaznaczyć, że bardzo duże oddziaływanie będzie na to miało mocne taliowanie, a także fakt, że na krótszych nartach użytkownikowi będzie poruszało się zdecydowanie prościej.

Paniom zalecane jest zaopatrzenie się w narty o długości do brody. Powinny być zatem około 20 cm krótsze. Z kolei mężczyźni powinni kupić narty o długości do nosa, czyli 15 cm krótsze.