Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/smash/domains/hotsuits.pl:/tmp:/var/tmp:/home/smash/.tmp:/home/smash/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/smash/domains/hotsuits.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Jaki bagażnik rowerowy wybrać? – HotSuit – rozgrzani sportem

Nie da się ukryć, że jazda na rowerze staje się coraz popularniejszym sportem i formą rekreacyjnego spędzania czasu. Nic więc dziwnego, że wiele osób korzysta ze swoich rowerów nie tylko podczas codziennego dojeżdżania do pracy, czy też weekendowych wycieczek, lecz także na wakacjach. Możliwe jest to dzięki temu, że na samochodzie zamontować można bagażnik rowerowy i spokojnie oraz w pełni bezpiecznie przewieźć swoje dwa kółka również na wakacyjny urlop. Powstaje jednak zasadnicze pytanie związane z takim przewożeniem rowerów, czyli jak wybrać bagażnik rowerowy na samochód?

Charakterystyka bagażnika dachowego

Przeglądając ofertę sklepów w poszukiwaniu dobrego bagażnika dachowego zauważyć bez trudu można to, że dostępne są na rynku dwa rozwiązania, które zaliczane są do grupy zdecydowanie najpopularniejszych. Mowa tu jest o bagażniku na hak, a także tym, który montowany jest na dachu samochód. Oczywiście, jeśli w aucie nie posiada się haka, to naturalnym wyborem w takim wypadku staje się model bagażnika, który montowany jest na dachu auta. Czym się taka wersja charakteryzuje?

Bagażnik rowerowy na dach składa się z dwóch podstawowych elementów, czyli belek poprzecznych i montowanych do nich specjalnych rynienek z miejscami na koła. Dzięki temu rozwiązaniu rower ustawiony jest na samochodzie w kierunku jazdy.

Jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania? Zdecydowanie najważniejszą z nich jest niska cena, ponieważ taki bagażnik rowerowy można kupić już za kilkaset złotych. Zauważyć trzeba to, że taka forma przewożenia roweru  nie ogranicza widoczności, więc podróż jest bezpieczniejsza, a co więcej, można na takim bagażniku przewozić więcej niż jeden rower. Jeśli chodzi o minusy takiego bagażnika, to bez wątpienia wspomnieć tu trzeba o znacznie większym oporze powietrza, który stawiać będzie samochód. Efektem tego jest rzecz jasna wyższe spalanie, co podnosi koszt całej podróży.

Charakterystyka bagażnika na hak

Drugim w kolejności popularności rozwiązaniem, jeśli chodzi o przewożenie rowerów, jest bagażnik rowerowy montowany na hak. Rzecz jasna w celu wykorzystania takiego rozwiązania trzeba posiadać samochód, który będzie wyposażony w hak, ponieważ w innym wypadku zwyczajnie nie da się takiego bagażnika zamocować na aucie.

Bagażnik tego typu składa się ze specjalnej platformy, na której postawić można rowery. Posiada ona specjalne wyżłobienia, które pozwalają na bezpieczne umieszczenie w nim od 2 do nawet 4 rowerów.

Takie rozwiązanie uważane jest przede wszystkim za bardzo bezpieczne, ponieważ każdy rower ma swoje stanowisko, w którym stabilnie jest zamocowany. Co więcej, rowery nie wystaje poza obrys auta, więc nie stawia zbyt dużego oporu powietrza, co zmniejsza spalanie.

Jak wyglądają jednak wady takiego rodzaju bagażnika? Bez wątpienia wspomnieć tu trzeba o tym, że podczas deszczu rowery na takim bagażniku będą się bardzo mocno brudziły, co oznaczać będzie konieczność ich umycia po podróży. Nie da się także nie zauważyć, że ich obecność mocno ograniczać będzie widoczność w tylnej szybie samochodu.

Kategorie: Rowery