Należy pamiętać, aby wybierając się na narty zadbać o właściwą odzież. Czym jednak powinna charakteryzować się kurtka narciarska? Jakie aspekty należy uwzględnić przy jej wyborze?

Kurtki na narty powinny być nieprzemakalne

Rekomendowane jest zaopatrzenie się przede wszystkim w produkt wodoodporny. Oczywiście kurtka przeznaczona na narty nie musi cechować się bardzo wysokimi parametrami wodoszczelności. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na membranę, która będzie oznaczona liczbą powyżej 10000 mm H2O. Osoba zainteresowana zakupem omawianego produktu nie może zapomnieć o dokładnym zweryfikowaniu detali wykończenia.

Kurtka powinna umożliwiać oddychanie

Warto kupić model, który będzie odprowadzał nadmiar potu na zewnątrz. Oddychalność ma zdecydowanie większe znaczenie przy intensywnej jeździe na nartach niż mogłoby się wydawać. Organizm będzie mógł w ten sposób utrzymać najbardziej optymalną temperaturę. Membrana powinna być wspierana przez otwory wentylacyjne.

Kurtka musi być ciepła

Należy mieć świadomość, że obecnie renomowani producenci w zależności od rodzaju kurtki stawiają na wypełnienie syntetyczne lub naturalny puch charakteryzujący się właściwościami termoizolacyjnymi. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane wcześniej wypełnienie syntetyczne jest nie tylko zdecydowanie prostsze w konserwacji, ale również znacznie mniej higroskopijne.

Warto również wiedzieć, że przeważnie ocieplina korpusu będzie miała większą gramaturę niż w kapturze czy rękawach. W ten sposób nie przyczyni się do ograniczania ruchów użytkownika.

Kurtki na narty dostępne na stronie KrakowSport.pl.