Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obuwie narciarskie stanowi najbardziej istotny element w doborze sprzętu narciarskiego. Doskonałym przykładem mogą być buty rossignol. Godny uwagi jest fakt, że niewłaściwie dobrane obuwie nie pozwoli użytkownikowi wykorzystać całego potencjału drzemiącego w nartach. Jakie kwestie należy uwzględnić wybierając buty rossignol?

Twardość skorupy buta

Jest to bardzo istotny parametr na podstawie, którego użytkownik może wybrać buty narciarskie. Należy w tym przypadku uwzględnić wiek, wagę, kondycję fizyczną oraz umiejętności. Warto wiedzieć, że flex index dla pań jest przeważnie w zakresie 50-110, z kolei dla panów od 70 do 140. Należy mieć świadomość, że im mniejszy będzie index twardości, tym buty będą bardziej miękkie.

Waga narciarza

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że producencie zawsze projektują swoje produkty według uśrednionych wartości. Jeżeli waga użytkownika będzie różniła się od średniej, może on bez żadnego problemu dobierać obuwie z większą swobodą. Jak wiadomo im większa będzie waga narciarza, tym znacznie większe obciążenia i siły będą działać na skorupie obuwia.

Zastosowanie butów

Omawiany parametr skierowany jest do zdecydowanie bardziej doświadczonych i wymagających narciarzy. Osoby początkujące powinny zwracać uwagę tylko i wyłącznie na komfort. Jak wiadomo zaawansowani narciarze będą mieli swoje upodobania. Zwracają oni tym samym uwagę nawet na cholewki. Przykładowo obuwie przeznaczone dla juniorów będzie charakteryzowało się stosunkowo niską cholewką.

Buty Rossignol można nabyć na KrakowSport.pl.