Każdy, kto złapał bakcyla związanego ze wspinaczką stanie przed dylematem, które buty do wspinaczki wybrać. Z pewnością jest to trudny dylemat, zwłaszcza wtedy, gdy nie masz jeszcze niezbędnego doświadczenia w tym aspekcie. 

Czym się kierować przy wyborze butów do wspinaczki? 

Początkowo może wydawać się, że kiedy zakupisz buty wspinaczkowe w wysokiej cenie, to podejmiesz najlepszą decyzję. Musisz mieć świadomość, że model z najwyższej półki nie wpływie w szczególny sposób na osiągane wyniki.

Na samym początku wybierz buty o łagodnej asymetrii podeszwy oraz mniejszym wygięciu. Buty dla początkujących będą usztywnione, gdyż jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy nie masz jeszcze należycie wyrobionych mięśni.

Zdecyduj się na buty wspinaczkowe https://dobrenarty.pl/turystyka/buty-wspinaczkowe/ z grubszą gumową podeszwą o mniejszej ścieralności. Zaczynając swą przygodę ze wspinaczką, nie przywiązuj zbyt dużej roli do mocowania, Musisz jednak pamiętać, by buty, które zakładasz dopasować należycie do rodzaju wspinaczki.

Możesz wybrać buty wykonane z naturalnej skóry oraz z tkanin syntetycznych. Należy wiedzieć, że zarówno pierwsze jak też drugie rozwiązanie ma swoje niewątpliwe atuty, Buty wykonane z naturalnej skóry lepiej, optymalnie dopasowują się do skóry, cechuje je też wysoka oddychalność, podczas kiedy te wykonane z tkanin syntetycznych są mniej podatne na deformacje. 

Gdzie poprosić o poradę, kiedy wybiera się pierwsze buty do wspinaczki? 

Sprzedawca, który sprzedaje buty wspinaczkowe, jest specjalistą w dziedzinie doboru właściwego obuwia. Należy pamiętać, że kiedy dokonasz zakupu w danym miejscu i będziesz w pełni usatysfakcjonowany, będziesz wracał kiedy będziesz potrzebował innych specjalistycznych akcesoriów oraz bardziej profesjonalnych butów.

Sprzedawcy, do których udasz się celem zakupu obuwia do wspinaczki, w większości przypadków są byłymi taternikami, zaznajomionymi ze specyfiką taternictwa, więc świadczone przez nich porady okażą się niezwykle trafne.