Chodzenie z kijkami do nordic walkingu to przyjemny sposób na to, by zażyć odrobinę ruchu, a przy okazji poznać, w jaki inny sposób oprócz biegania można aktywować swoje ciała do wzmożonego wysiłku. Kije nordic walking to doskonały sposób, by wyrwać się sprzed kanapy i telewizora.

Co daje chodzenie z kijkami nordic walking?

Po pierwsze człowiek przypomina sobie, jak to fajnie czasem zresetować umysł i ciała. Po drugie dzięki kijkom nordic walking poprawia mu się kondycja fizyczna, a chęć do rekreacji codziennej wzrasta. Po trzecie regularny trening z kijkami sprawia, że ludzie przestają tak często chorować, bo poprawia im się naturalna odporność organizmu. Poza tym kije nordic walking to taki rodzaj ćwiczeń ogólnych i są one polecane każdemu, kto ma problem z cholesterolem lub zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym.

Czy wybór kijów do nordic walkingu ma znaczenie?

Oczywiście, że tak, bo sprzęt w sporcie nawet tym uprawianym amatorsko ma niebagatelne znaczenie. Takie kije nordic walking Leki sprawiają, że biegnie się o wiele płynniejszym i dłuższym krokiem, przez co zmęczenie jest mniejsze, a organizm znacznie mniej zakwaszony. Poza tym kijki te są zwinne, bo nie trzeba je za każdym razem wyciągać z błota czy śniegu. Nie da się ich łatwo uszkodzić, a to powoduje, że ich poziom przydatności wrasta i nie wynosi już tylko sezon.

Poza tym mają one stosowną regulację wielkości, co sprawia, że z ich walorów korzystają zarówno osoby niskie, jak i wysokie. Kije nordic walking firmy Leki to też dobry sprzęt dla seniorów, którzy mają nieco inne oczekiwania niż młodzi. Im zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie ruchu.