Lampka rowerowa USB – zalety i wady

lampka rowerowa USB

Lampka rowerowa USB to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych dodatków do rowerów. To unowocześnienie prostej lampki rowerowej spowodowało, że stała się ona o wiele wygodniejsza, ale też i efektywniejsza w codziennym używaniu. Zanim jednak udamy się do sklepu w celu nabycia takiego modelu, warto się poważnie zastanowić nad tym, jakie są zalety, lecz przede wszystkim wady takiej lampki.

Najważniejsze zalety lampki rowerowej USB

Czym jest lampka rowerowa UBS? Jest to z pozoru zwykłe rowerowe oświetlenie, które jednak wyposażone jest w specjalną zaślepkę, pod którą znajduje się gniazdo USB. W jakim celu zostało ono tam umieszczone? Rzecz jasna powodem jest umożliwienie ładowania lampki przez ten port. Co to jednak wszystko oznacza dla rowerzysty?

Gniazdo USB w lampce sprawia, że może ona działać zwyczajnie o wiele dłużej (https://www.erowery.pl/m/89724/akcesoria-oswietlenie-rowerowe). Dzięki temu, że została wyposażona w takie gniazdo, zasilanie czerpie nie ze zwykłych baterii, lecz z dobrej kasy akumulatora, który ma o wiele większa pojemność. Co więcej, nawet jeśli w końcu akumulator się rozładuje, istnieje wiele możliwości jego ponownego naładowania, nawet podczas jazdy na rowerze. Można lampkę podłączyć do popularnego powerbanku lub jeśli się go nie ma, nawet do telefonu komórkowego, który również może ze swojej baterii naładować lampkę.

Czy lampka rowerowa USB ma jakieś wady?

Jeśli chce się kupić taki rodzaj lampki rowerowej, trzeba się koniecznie dowiedzieć, czy oprócz zalet posiada ona jakieś wady. Niestety jak można się domyślić, pewne minusy związane z jej użytkowaniem istnieją. Czy są poważne?

lampka rowerowa USB

Najważniejszą dla wielu rowerzystów przeszkodą w przypadku kupowania takiej lampki jest niestety jej cena. Nie da się tu nie zauważyć, że jest ona droższa nawet o kilkadziesiąt procent niż dokładnie taki sam model, który jednak zamiast akumulatora zasilany jest zwykłymi bateriami. Co więcej, taka lampka jest również nieco większa, a przez to delikatnie cięższa, co może być dla wielu osób problemem.