Francuska firma Lange jest jednym ze światowych liderów w produkcji profesjonalnego sprzętu narciarskiego. Jej buty narciarskie wybierane są przez najbardziej wymagających narciarzy.

Buty narciarskie Lange – tradycja od 1948 roku
Robert (Bob) Lange, założyciel francuskiej marki Lange, rozpoczął swoją przygodę z obuwiem na narty już w 1948 roku. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze wzmocnione plastikową żywicą buty narciarskie Lange. Ich masowa produkcja ruszyła w 1962 roku.

W ciągu kolejnych lat firma zaczęła wypuszczać coraz to nowsze modele, w tym między innymi narciarskie buty plastikowe ze sznurowadłami, a potem z metalowymi sprzączkami. Firma jako pierwsza wyprodukowała także obuwie narciarskie skonstruowane specjalnie z myślą o kobietach.

Obuwie Lange szybko zaczęło być stosowane przez mistrzów w jeździe na nartach. Także dzisiaj jest ono wybierane przez tych, którzy zdobywają czołowe pozycje w mistrzostwach i na olimpiadach.

Buty narciarskie Lange – dla tych, którzy mierzą wysoko
Dzisiaj buty narciarskie Lange dostępne są dla każdego. W asortymencie marki znajdują się buty przeznaczone dla mężczyzn, kobiet, a także dla dzieci i młodzieży.

Kategorie butów narciarskich Lange:
– RX – buty all mountain / piste, które łączą w sobie wysokie osiągi oraz komfort
– RS – buty race, które zostały stworzone dla maksymalnych osiągów przy zjazdach narciarskich
– XT Free – buty narciarskie przeznaczone do freeride, freetouring, umożliwiają podchodzenie i zjazdy

Obuwie narciarskie od firmy Lange można zakupić w dobrych sklepach z wyposażeniem narciarskim na terenie całej Polski, w tym także przez internet.