Baseny ogrodowe są popularną formą do kąpieli w przydomowym ogrodzie. W ostatnich latach coraz częściej można spotkać też domowe jacuzzi ogrodowe. To rozwiązanie pozwala na relaks w kąpieli wodnej przez cały rok, niezależnie od aury panującej na dworze.

Najlepsze warunki do montażu jacuzzi ogrodowego

Przede wszystkim należy pamiętać, że stabilne podłoże to podstawa. Napełnione wodą jacuzzi nie może być usytuowane na niestabilnym i miękkim podłożu. To nie sprzyja bezpieczeństwu osób korzystających z urządzenia.
Jak każda wanna z hydromasażem, tak i jacuzzi montowane w przydomowym ogrodzie, wymaga doprowadzenia prądu i ujęcia wody. Tylko osoby z odpowiednimi uprawnieniami mogą podpiąć specjalną instalację, zgodnie z obowiązującym standardem prawa budowlanego.
Doprowadzenie wody do jacuzzi może być za pomocą zwykłego węża ogrodowego. Należy jednak zadbać, by odpływ wody był w miejscu oddalonym od roślin, które mogą zostać zniszczone przez detergenty przenikające do gleby.

Koszt jacuzzi ogrodowego nie jest mały. Uzależniony jest od wyboru modelu wanny z hydromasażem. 

Cenę jacuzzi warunkuje:

– liczba miejsc w wannie , może być wanna z przeznaczeniem dla dwóch osób, a nawet dla siedmiu,
– system sterowania,
– ilość dysz wodnych (od 20 do 56),
– wyposażenie wanny w dodatkowa funkcję aromaterapii,
– rodzaj oświetlenia,
– lata gwarancji (zwykle od 5 do 10 lat),
– opcje dodatkowe (np. WiFi czy specjalny system z głośnikami).

Jacuzzi ogrodowe takie jak: https://www.dobrebaseny.pl/JACUZZI-OGRODOWE-DMUCHANE-c146 znajduje zastosowanie zarówno w ogrodach, na działkach rekreacyjnych, jak i przy ośrodkach wczasowych.