Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/smash/domains/hotsuits.pl:/tmp:/var/tmp:/home/smash/.tmp:/home/smash/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/smash/domains/hotsuits.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Lekkie plecaki turystyczne – jak wybrać model dla siebie? – HotSuit – rozgrzani sportem

Pośród plecaków turystycznych odnaleźć można wiele różnorodnych akcesoriów, które sprawdzą się w odmiennych sytuacjach. Różne jest też podejście podróżników do posiadanego sprzętu. Szczególnie piechurzy i osoby oddające się outdoorowym aktywnościom stawiają często na redukcję ciężaru posiadanego ekwipunku. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na lekkie plecaki turystyczne. Co warto o nich wiedzieć i jak wybrać odpowiedni?

Kiedy waga plecaka ma największe znaczenie?

Poszukując odpowiedniego plecaka należy zwrócić uwagę na wiele czynników. W niektórych sytuacjach to właśnie waga będzie najbardziej istotna. Wśród turystów i wędrowców pojawia się wiele osób, dla których maksymalna redukcja ciężaru bagażu jest priorytetem. Często właśnie ten element może wpłynąć na komfort całej wyprawy. To, aby plecak był lekki jest istotne przede wszystkim dla osób, które się wspinają. W takich sytuacjach stawia się zwykle na możliwie najmniejszy bagaż. Waga ekwipunku będzie miała ogromne znaczenie wszędzie tam, gdzie zbyt duże fizyczne obciążenie może okazać się przeszkodą. Oprócz wspinaczki są to wielodniowe wyprawy, podczas których potrzebna jest duża ilość wyposażenia. Szczególnie osoby nocujące w namiotach i przygotowujące jedzenie na kuchenkach gazowych muszą uważać, aby posiadane rzeczy nie okazały się zbyt ciężkie. To też ważny aspekt w przypadku wszystkich osób, które na co dzień nie są przyzwyczajone do dźwigania ciężkiego ekwipunku na plecach. Nadmierne zmęczenie mogłoby skutecznie utrudnić radowanie się podróżą.

Czy lekkie plecaki muszą być małe?

Waga samego plecaka zazwyczaj wzrasta wraz z jego wielkością. Warto jednak wiedzieć, że wśród stosunkowo lekkich modeli można odnaleźć też duże plecaki turystyczne. Dla zminimalizowania ich ciężaru stawia się na wiele rozwiązań, takich jak lżejsze materiały i redukcja wielkości niektórych elementów. Poszukując właściwego modelu warto rozważyć odnalezienie kompromisu pomiędzy wagą a komfortem.

Osoby, którym zależy na jak najmniejszej wadze, często gotowe są pójść na pewne ustępstwa wobec własnej wygody. Zaleca się więc dokładnie zdefiniować, jakie wymagania ma spełnić kupowany asortyment. Wybierając jeden z lekkich modeli o dużych gabarytach, warto zwrócić uwagę na rodzaj posiadanych przez plecak szelek i pasów oraz wytrzymałość materiału.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Plecaki turystyczne, również te wyjątkowo lekkie posiadają wiele ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, które wpływają na ich funkcjonalność. Poszukując modelu dla siebie, należy upewnić się, że będzie on odpowiadał wzrostowi i budowie ciała danej osoby. Ważnym elementem jest regulowany system nośny, który pozwala na możliwie najlepsze dopasowanie pod tym względem. Zaleca się również zwrócić uwagę na rodzaj pasa biodrowego. Ważne, aby był on odpowiednio gruby i wytrzymały. W lżejszych modelach wykorzystuje się czasem delikatniejsze przedmioty z tej kategorii. Należy zastanowić się nad tym, czy określony model będzie wystarczająco wygodny przy obciążeniu, które ma być w nim przenoszone.

Aby plecak okazał się korzystnym wyborem, warto dopasować go również pod względem elementów niezwiązanych bezpośrednio z wagą i wytrzymałością. Praktyczne modele wyposażone są w kieszeń na bukłak i pokrowiec chroniący przed przemoknięciem. Duże modele muszą też być wyposażone w wytrzymały komin. Ponadto dobrze, jeśli plecak posiada troki umożliwiające kompresję. Dzięki wciąż powiększającej się ofercie cenionych producentów bez problemu odnaleźć można lekkie plecaki trekkingowe dopasowane do indywidualnego zapotrzebowania.

Lekkie plecaki turystyczne dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/turystyka/plecaki-turystyczne/