Miłośnicy ćwiczeń oraz siłowni zdecydowanie znają i przynajmniej raz słyszeli o bardzo popularnym suplemencie, czyli monohydracie kreatyny. Obecnie jest to najbardziej popularny suplement diety przeznaczony do stosowania podczas treningów siłowych. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat, po to, by stosować ten suplement rozważnie i bezpiecznie. 

Monohydrat kreatyny – co warto wiedzieć o jego wyjątkowych właściwościach?

Czym właściwie jest ta substancja? Warto wiedzieć, że pod względem chemicznym jest to połączenie jednej cząsteczki kreatyny z jedną cząsteczką wody. Innymi słowy można powiedzieć, że jest to wodzian kreatyny. Dzięki zawartości wody, monohydrat kreatyny jest substancją bardzo łatwo przyswajalną i szybko się wchłania do naszego organizmu. Warto mieć to na uwadze przy wyborze idealnej formy kreatyny. Porcja jednorazowa zawiera około 5 miligramów tej substancji.

Co jeszcze warto wiedzieć o monohydracie kreatyny? Jakie informacje warto poznać?

Substancja ta znajduje się najczęściej w puszkach o masie 300 gram lub 500 gram lub też 1000 gram, dzięki temu możemy wybrać puszkę, które spełni nasze zapotrzebowanie w danej jednostce czasu. Nie należy przekraczać dziennej dawki maksymalnej, po to, by oszczędzić sobie ewentualnych działań niepożądanych. Warto też mieć świadomość, że może u nas wystąpić alergia lub nadwrażliwość na substancje zawarte w tym suplemencie diety, dlatego też jeśli wystąpią u nas niepokojące objawy, to należy jak najszybciej zaprzestać przyjmowania tego preparatu.