Narty fisher to dziś jedne z wiodących desek dostępnych na rynku. Cenione za jakość, design i innowacyjność są owocem wieloletniego doświadczenia konstruktorów i setek kilometrów pokonanych na stokach. A długa historia ich producenta świadczy o zaufaniu, którym od lat darzą ich narciarze.

Fischer narty – historia prawdziwa

Historia nart fisher rozpoczyna się w roku 1924, kiedy to Josef Fischer w austriackim miasteczku Ried im Innkreis zakłada fabrykę produkującą wózki i na mniejszą skalę sanki i narty. To właśnie fischer narty rozsławiały fabrykę i po 1936 r. stały się jego sztandarowym produktem.

Inną ważną datą w historii Fischera jest rok 1964, gdy Egon Zimmerman, mając na nogach fischer narty, staje na najwyższym stopniu olimpijskiego podium w narciarstwie alpejskim. Od tej chwili świat zimowych dyscyplin olimpijskich jest nierozerwalnie związany z fischerem.

Narty fisher dziś

Obecnie narty fisher należą do czołówki światowych marek sprzętu przeznaczonego do uprawiania sportów zimowych. Fischer narty pojawiają się w gronie najlepszych, obok Rossignola, Head, Salomona czy Atomica.

Logo fishera pojawia się na deskach zawodników startujących w turniejach Pucharu Świata w dyscyplinach takich jak: skoki narciarskie, biegi narciarskie, biathlon, kombinacja norweska, czy narciarstwo alpejskie.

Narty fisher to wysokiej klasy deski, od lat cenione także przez amatorów białego szaleństwa. Bogaty wybór nart dla mężczyzn, kobiet i dzieci a także ciekawe wzornictwo sprawiają, że są bardzo popularne. Bo kto, jeśli nie Austriacy wiedzą o nartach prawie wszystko?