W związku z tym, że kobiety niczym nie odstępują mężczyznom na trasach, można znaleźć w ofercie Rossignol wiele takich modeli, które zostały przygotowane właśnie z myślą o narciarkach. Dwa, które zostaną przedstawione w tym artykule to narty Rossignol Nova i narty Temptation. Które z nich wybrać, by móc liczyć na bardziej komfortową jazdę?

Narty Rossignol Nova

Rossignol Nova to propozycja dla kobiet, które są zaawansowanymi narciarkami. Narty te zostały wyposażone w system XPRESS, dzięki któremu możliwe jest połączenie nart z wiązaniami i narciarkami. Dzięki temu narty stają się o wiele lżejsze podczas jazdy, a to z kolei przekłada się na większą szybkość i lepszą precyzję podczas jazdy na stoku. Narty Rossignol Nova umożliwiają łatwe trzymanie krawędzi, a także zapewniają stabilność w czasie jazdy. Dzięki zastosowanym technologiom LCT Soft, Rectangular Sidewall narciarka nie ma najmniejszych problemów ze skrętami – są one więc łatwe, szybkie in dokładne. Model Nova najlepiej sprawdza się podczas jazdy na przygotowanej trasie.

Narty Rossignol Temptation

Z kolei po narty Rossignol Temptation mogą sięgnąć te kobiety, które albo dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na nartach, albo już osiągnęły pewien poziom umiejętności. Jest to typ All Mountain, zatem są to narty uniwersalne. Warto je wybrać, jeśli najważniejsze jest to, by można było jeździć komfortowo na każdej trasie. Do największych zalet tego modelu można zaliczyć lekkość podczas jazdy, łatwość, z jaką można wykonywać skręt, a także poczucie pełnej kontroli nad nartami w czasie jazdy.