Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/smash/domains/hotsuits.pl:/tmp:/var/tmp:/home/smash/.tmp:/home/smash/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/smash/domains/hotsuits.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Narty skiturowe – HotSuit – rozgrzani sportem

Zima dla wielu osób jest porą roku najgorszą ze wszystkich. Zazwyczaj są to osoby, które nie uprawiają sportów zimowych, a aktywność fizyczna tych osób w zimie znacząco spada. Zazwyczaj nastawienie takich osób do zimy zmienia się znacząco, kiedy osoby takie spróbują jakiegoś sportu zimowego. Jazda na nartach skiturowych może być jedną z ciekawszych opcji do tego, aby w zimie w ciekawy sposób aktywnie spędzać czas na zewnątrz.

Czym jest skituring?

Skituring jest to rodzaj aktywności, który polega na turystyce górskiej w warunkach zimowych. Tego typu turystyka górska może być uprawiana zarówno na wytyczonych szlakach turystycznych, jak i na trasach, które sami sobie wytyczamy. Do uprawiania skituringu potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Najważniejszym elementem wyposażenia są narty skiturowe, buty oraz kijki.

Czym są narty skiturowe?

Kiedy mówimy o nartach skiturowych, to mało kto nieinteresujący się wcześniej tą tematyką, może sobie faktycznie wyobrazić, o czym mówimy. Narty skiturowe są deskami, które łączą w sobie najlepsze cechy nart biegowych oraz nart zjazdowych. Wiązania w tych nartach pozwalają zarówno na swobodny ruch piętą podczas przemieszczania się, jak i na uwiązanie pięty na sztywno, co pozwala nam zachować kontrolę nad nartami podczas zjeżdżania.

Narty skiturowe są nartami sporo szerszymi niż narty biegowe, co powoduje, że na płaskich odcinkach będą wolniejsze od nart biegowych, ale pozwalają na szybsze i bezpieczniejsze zjazdy, a zastosowanie foków, umożliwia pewne podchodzenie. Skitury są również zdecydowanie lepszą opcją wtedy, kiedy lubimy turystykę w świeżym i nieubitym śniegu poza głównymi trasami.