Zarówno amatorskie jak i profesjonalne uprawianie sportu, w przypadku kobiet wymaga odpowiednio dobranej bielizny. Kluczową rolę spełnia w tym przypadku biustonosz sportowy, który podtrzymuje solidnie biust i zapewnia mu odpowiednie podparcie. Wybór idealnego biustonosza sportowego nie jest zadaniem łatwym biorąc pod uwagę mnogość dostępnych w sklepach modeli.

Dlaczego uprawiając sport powinno nosić się biustonosze sportowe?

staniki sportowe

Kobiecy biust podczas wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej porusza się i przemieszcza, dlatego tak ważne jest zapewnienie mu odpowiedniego podparcia i ochrony, Wykonywanie ćwiczeń bez sportowej, profesjonalnej bielizny z biegiem czasu będzie powodował zwiotczenie skóry na biuście. Dlatego tak ważne jest posiadanie choć jednego stanika sportowego, który usztywni piersi oraz zapobiegnie ich nadmiernemu poruszaniu się. Tylko w takim przypadku ćwiczenia będą nie tylko zdrowe ale też o wiele przyjemniejsze.

Na co zwrócić uwagę wybierając idealny stanik sportowy?

Biustonosz sportowy musi spełniać szereg warunków aby w pełni ochraniał biust. Pierwszym z nich jest idealne dopasowanie do rozmiaru piersi oraz ciała a także zapewnienie swobody ruchu i komfortu noszenia. Wybierając biustonosz przeznaczony do uprawiania sportu należy zwrócić uwagę na:

  • rodzaj ramiączek (najlepiej sprawdzą się te z możliwością regulacji, staniki bez regulacji ramiączek powinny podtrzymywać piersi na docelowej wysokości),
  • materiał z którego stanik został wykonany (najlepiej sprawdzą się wszystkie materiały naturalne, pozwalające oddychać skórze i nie powodujące podrażnień),
  • obwód stanika oraz rozmiar miseczki (w stanikach sportowych obwód powinien być delikatnie ciaśniejszy niż biustonosze noszone na co dzień, należy unikać tych które przesuwają się przy mocniejszych ruchach. Miseczki należy dopasować w taki sposób, aby obejmowały całą pierś i przylegały naturalnie do ciała).