Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/smash/domains/hotsuits.pl:/tmp:/var/tmp:/home/smash/.tmp:/home/smash/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/smash/domains/hotsuits.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Plecak trekkingowy – niezbędny dla każdego podróżnika – HotSuit – rozgrzani sportem

Wiele osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę podczas kupowania plecaka turystycznego. Jeżeli planujemy całodniowe wędrówki przez kilka dni z rzędu warto mieć ze sobą odpowiedni do tego sprzęt, który nie tylko umożliwi spakowanie niezbędnych przedmiotów, ale także zapewni wygodę i komfort.

Dostosowany do warunków

Plecak trekkingowy powinien być odpowiednio dobrany – www.polarsport.pl/plecaki.html do warunków, które panują w górach. Z tego też powodu najlepsze są plecaki zapewniające wodoodporność, dzięki którym niesiony bagaż oraz prowiant nie przemoknie. Co więcej, warto zwrócić uwagę na troki, ich rozmieszczenie oraz liczbę. To właśnie przy użyciu troków można z powodzeniem przymocować do plecaka kije, kurtkę, karimatę, czy też sprzęt wspinaczkowy. Co więcej, troki umożliwiają również zmniejszenie rozmiarów plecaka w razie potrzeby. Dzięki temu w sytuacjach, gdy plecak trekkingowy nie będzie wypełniony po brzegi można będzie związać go trokami w odpowiednich miejscach a co za tym idzie – pomniejszyć go. Czasami potrzebne jest także powiększenie plecaka podczas wycieczki. Wówczas bardzo przydatnym okazuje się być komin. Dzięki niemu w razie potrzeby można dodać nawet kilka litrów wolnej przestrzeni do wykorzystania na trasie.

Plecak trekkingowy – system nośny oraz konstrukcja 

Bardzo ważnym aspektem jest system nośny plecaka podczas wycieczki. To właśnie on jest związany z tym, jak rozkłada się ciężar na barkach, plecach oraz biodrach podróżnika. Plecak powinien być tak skonstruowany, aby nie tylko przylegać do pleców, ale także gwarantować wentylację. Dobrym pomysłem jest również zdecydowanie się na model, który umożliwia regulację systemu nośnego oraz dopasowywanie go do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę także na to, czy dany plecak turystyczny jest wyposażony w specjalną gąbkę pasa biodrowego oraz w pas piersiowy zapewniający stabilne ułożenie plecaka w trakcie marszu.