Utrzymanie roweru w dobrym stanie technicznym wymaga od nas niemałych inwestycji. Jednak jest to konieczne, jeżeli chce się mieć sprzęt najwyższej jakości. Rower to przecież dosyć sprawny środek komunikacji i można nim dojechać niemal wszędzie. Jedynym jego mankamentem jest to, że nie chroni nas przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak dbać o rower?

Najlepiej co jakiś czas oddawać go pod opiekę serwisantów. Ci fachowcy znają się przecież na rowerach. Oni doskonale wiedzą, jak naprawić tarcze hamulcowe rowerowe, czy zdezelowaną kierownicę, tak, by posłużyły nam jeszcze przez długie lata. Poza tym sprawdzą, czy wszystkie opony są całe lub, czy nie brakuje w nich powietrza. Fachowcy z serwisu zajmą się również uzupełnieniem wszelkich płynów i naprawą uszkodzonych pedałów. Nie jest tajemnicą, że właśnie one najgorzej znoszą nasze szosowe wojaże.

Czy można samemu zamontować zepsute tarcze hamulcowe rowerowe?

tarcza hamulcowa

Jak najbardziej, jeżeli ktoś nie ufa fachowcom lub nie ma wystarczających funduszy, by zapłacić za ich pracę. Trzeba jednak uprzedzić, że taka wymiana hamulców to niezła dłubanina i należy mieć do niej mnóstwo cierpliwości i samozaparcia. Poza tym i tak trzeba przecież ponieść koszty zakupu nowych części.

W sklepach rowerowych jest tyle modeli nowoczesnych hamulców, że od ich oglądania można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Poza tym ceny za poszczególne modele są tak różne, że trudno ocenić, czy lepiej kupić droższe, czy tańsze modele. Czasem te mniej znane sprawdzą się o wiele lepiej od tych renomowanych.