Rozbij buty, zanim rozbudujesz skarpety

Wiadomo, że nowe narty i wiązania nie zawsze pasują idealnie. Dotyczy to zwłaszcza butów, które są sztywne i nowe. Powinieneś wczuć się w te nowe elementy sprzętu, najpierw je rozgrzewając. Można to zrobić poprzez spacer wokół schroniska lub łatwe okrążenie wokół góry.

Skarpety – ich praktyczność

Możesz to również zrobić w swoim garażu. Pamiętaj tylko, aby odłożyć narty i buty na bok, aby ich nie porysować lub uszkodzić. Kiedy już rozbudujesz swoje buty, możesz zacząć rozbudzać swoje skarpety.

Większość mocnych skarpet narciarskich jest wykonana z materiału syntetycznego, co oznacza, że od początku są sztywne. Po kilku dniach jazdy na nartach buty zaczną zmiękczać skarpety, ale przez pierwsze kilka dni to buty wykonują większość pracy.

Znajdź parę skarpet narciarskich, która pasuje prosto z półki

Większość sklepów narciarskich chętnie pozwoli ci przymierzyć parę skarpet. Problem w tym, że skarpety nie będą pasować dobrze. To prawdopodobnie dlatego, że są cięte na skos, co oznacza, że są o wiele za małe. Co więc zrobić?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że skarpetki pasują prawidłowo, zanim jeszcze je przymierzysz – patrząc na metkę. Powinien być na niej napis „rozmiar„, a nie „szerokość„. Jest kilka sposobów na określenie właściwego rozmiaru skarpet.

Jednym z nich jest spojrzenie na wnętrze buta. Jeśli skarpeta jest na tyle długa, że zachodzi na wierzch buta, to prawdopodobnie jest za duża. Innym sposobem jest spojrzenie na mankiet i piętę skarpety. Skarpeta powinna być wystarczająco dopasowana do buta, aby się nie zsuwała, ale nie powinna być tak ciasna, aby uwierała.