Żyjemy w czasach, w których sezon narciarski trwa właściwie cały rok. Jeśli w polskich górach akurat nie ma śniegu, to można po prostu wyjechać za granicę i korzystać z białego szaleństwa na stokach daleko od domu. Oznacza to, że sprzęt narciarski jest potrzebny cały rok. Tylko, gdzie kupić go poza sezonem?

Sklepy sportowe
Można w nich znaleźć sprzęt narciarski, ale jego wybór będzie mniejszy a cena wyższa niż w outlecie narciarskim. Jednak dla kogoś bez wyszukanych potrzeb, kto uprawia narciarstwo nieprofesjonalnie, sprzęt z marketu sportowego może być wystarczający. Jednak, jeśli potrzebne jest coś bardziej dopasowane do specyficznych potrzeb, to lepiej wybrać się do sklepu wyspecjalizowanego w sprzęcie narciarskim lub do outletu narciarskiego. Tam wybór jest większy, a obsługa powinna znać się na jednej dyscyplinie sportowej, a nie na wszystkich.

Outlet narciarski
W takim sklepie można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do profesjonalnego szusowania lub amatorskich zjazdów. W outlecie najczęściej jest tak duży wybór jak w zwykłym sklepie, ale ceny towarów są niższe. Wynika to z wielu przyczyn takich, jak: końcówka serii, zmiana kolekcji, towar z ekspozycji lub ewentualnie drobne uszkodzenia. Te ostatnie powinny być wyraźnie oznaczone tak, by kupujący wiedział na, co właściwie się decyduje. Rekompensują to niższe ceny, które pozwalają na zakup markowego sprzętu za ułamek jego ceny sklepowej. To prawdziwa gratka dla miłośników okazji i promocji.