Z roku na rok coraz chętniej ćwiczymy w domowym zaciszu. Taki trening to świetna opcja dla osób, które nie chcą lub nie mogą ćwiczyć na siłowni… W domu możemy ćwiczyć o dowolnej porze dnia czy nocy. Warto zainwestować w sprzęt, który nieco uatrakcyjni nam nasze ćwiczenia. Co warto kupić? Na pewno przyda się mata do ćwiczeń, a także ciężarki na kostki, piłka do ćwiczeń czy specjalne taśmy. Opcji do wyboru jest naprawdę bardzo wiele. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Jakie obciążniki na kostki warto wybrać?

Na początek warto wspomnieć o samym zapięciu. Opaski są regulowane, dlatego ciężarki na kostki możemy bez większego problemu dopasować do naszego ciała. Dlatego z tego samego sprzętu może bez problemu korzystać kilka osób.

Jeśli chodzi o wagę to na początek warto postawić na ciężarki o masie 0,5 kilograma. Wydawać by się mogło, że to bardzo niewiele, ale na pewno odczujemy ten ciężar. Zwłaszcza jeśli do tej pory ćwiczyliśmy raczej sporadycznie.

Co daje nam trening z ciężarkami na kostki?

Po pierwsze wzmacniamy nasze mięśnie. Treningi poprawiają gęstość naszych kości. To szczególnie ważne jeśli znajdujemy się w grupie ryzyka zagrożonej osteopenią i osteoporozą. Trening oporowy z wykorzystaniem ciężarków pomoże utrzymać zdrowie kości. Obciążniki przydadzą się też gdy zależy nam na modelowaniu naszej sylwetki. Dzięki ciężarkom ujędrnimy nasze ciało, at każe zdecydowanie szybciej pozbędziemy się niechcianego tłuszczu.