Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/smash/domains/hotsuits.pl:/tmp:/var/tmp:/home/smash/.tmp:/home/smash/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/smash/domains/hotsuits.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Wybór rolek dla dzieci – o czym należy pamiętać? – HotSuit – rozgrzani sportem

Pogoda za oknem robi się coraz ładniejsza, co sprzyja uprawianiu sportu na świeżym powietrzu. Jest wiele możliwości – czasami jednak im więcej, tym wybór okazuje się trudniejszy. Dlatego może warto zaproponować dziecku zabawę na rolkach? To może być wspaniała przygoda.

Warto jednak wcześniej zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które sprawią, że pociechy nie będą chciały nosić normalnych butów, tylko te z czterema kółkami. 

Przede wszystkim rolki dla dzieci muszą być wygodne i dopasowane do stopy dziecka, ponieważ jeśli od początku będzie z nimi coś nie tak, dziecko od razu się zniechęci. Warto więc pamiętać, żeby dobrze sprawdzić rozmiar oraz to czy zapewniają odpowiednią stabilizację kostki i stawu skokowego – to ochroni przed niepotrzebnymi kontuzjami.

Jest również inna możliwość – kupienie rolek z regulacją, która sprawi, że będą służyły nawet przez kilka dobrych lat. Nie zapominaj, że najważniejszym parametrem przy wyborze rolek dla dzieci jest długość stopy dziecka. 

Rolki dziecięce to nie tylko odpowiedni rozmiar, ale również kółka, które będą miały wpływ na jazdę. Ich wybór zależy od umiejętności i wieku dziecka. Istnieje zależność, że im kółka są większe i twardsze, tym prędkość osiągana przez dzieciaki będzie większa. To jednocześnie sprawia, że przyczepność do podłoża będzie gorsza. Jeśli są to pierwsze rolkarskie podboje, lepiej wybrać bezpieczniejszy wariant, czyli kółka mniejsze i mniej twarde. Najpierw warto poćwiczyć, a potem ewentualnie rolki dziecięce zamienić na model do szybszej jazdy. 

Udanej zabawy!