Białko jest jednym z najważniejszych składników odżywczych dostarczanych do naszego organizmu. Za jego sprawą nasz organizm może się regenerować oraz rosnąć w przypadku regularnego wykonywania treningów siłowych. Jakie są najważniejszy zalety stosowania odżywki białkowej?

Sposób na niedobory białka

Nasza dieta bardzo często znacząco odbiega od norm, które są uznawane przez dietetyków. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien spożywać ok. 0,8 gramów białka na kilogram masy ciała. Z doświadczenia wiemy, że wartości te często są u nas mocno zaniżone. Rozwiązaniem może okazać się stosowanie odżywki białkowej, która pod postacią smacznego koktajlu znacząco zwiększy podaż białka w naszym organizmie i zniweluje problem jego niedoboru.

Idealne rozwiązanie dla treningu siłowego

Osoby trenujące na siłowni potrzebują znacznie więcej białka. Szacuje się, że są to nawet 2 gramy białka na kilogram masy ciała. Samym pożywieniem bardzo trudno będzie osiągnąć taki poziom. Odżywki białkowe będą tutaj pasowały idealnie. Zalety stosowania białka przy treningach siłowych to:

  • szybsza regeneracja;
  • wzrost siły;
  • poprawa sylwetki.

Niepozorne białko może znacząco wpłynąć na wygląd i stan naszego organizmu. Warto jednak pamiętać, że suplementacja powinna być dopiero na trzecim miejscu za dietą oraz aktywnością fizyczną.

W Internecie można znaleźć mnóstwo sklepów oferujące odżywki białkowe. Część z nich niestety są bardzo słabej jakości i mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego tak ważny jest wybór produktów ze sprawdzonych źródeł. Rewelacyjnej jakości, pyszne w smaku odżywki białkowe znajdziesz na tej stronie.